Julkort till förskolan
God fortsättning alla läsare!
Det har varit lite tyst från mitt, Jennys, håll på sistone. Mycket att stå i inför jul- och nyår samt att alla familjemedlemmar har turats om att vara sjuka i stort sett hela december. Inte mycket tid över till bloggande då Men nu med nytt år hoppas vi på att vara friskare och att jag hinner både pyssla och blogga
Jag får inviga årets bloggande med att visa förra årets sista alster i ett par inlägg. Först ut är årets julkort till pojkarnas förskola.
Det blev små, 10,5 x 10 cm, stafflikort i år och ganska enkla i designen. Röd bas (halverat en färdig 21×10-kortbas), ett mönstrat papper från Panduros designblock med julpapper för ett par år sedan, en röd julstjärna inköpt i Thailand och halvpärlor i hjärtform.
Och så klart ett kort på store- och lillebror.
Recent Comments